Пошук по сайту

Новини Вінниці

2013-08-06 19:08:18

Чому нардеп Ткачук хоче, щоб в Жмеринці був мер, а нардеп Жеребнюк – ні?

Народний депутат України "ударівець" Геннадій Ткачук зареєстрував законопроект про перевибори Жмеринського міського голови, обов’язки якого на сьогоднішній день виконує секретар міськради. Відомо, що Геннадій Віталійович був обраний до парламенту по загальнодержавному багатомандатному округу – він був 21 номером в опозиційному списку. Разом з тим, по 14 одномандатному, з центром в Жмеринці, пройшов мажоритарщик, голова Деснянської РДА в місті Києві Віктор Жеребнюк. Останній, власне, і брав на себе зобов’язання перед жмеринською громадою, обіцяв виборцям відстоювати їхні права та інтереси. Але Віктор Жеребнюк, який свого часу тричі був Жмеринським мером, за пів року народного депутатства не подбав про право жмеринчан демократично обрати міського голову, а не примусово користуватися послугами ставленика депутатського корпусу.

 

Посада мера Жмеринки вакантна вже близько року. Колишнього міського головуЗіновія Трахтенбергавідсторонили від виконання мерських обов’язків через суд. Тоді 25 депутатів міської ради заявили, що дії мера суперечать інтересам територіальної громади міста. Офіційних підстав профнепридатності Трахтенберга знайшли аж три: неналежне виконання повноважень, кадрова політика і… прибирання наслідків снігопаду. З цим і спровадили міського голову, який на виборах у травні 2011 року набрав 44,17% голосів виборців.

 

Віктор Жеребнюк тоді був по іншу сторону барикад – він експлуатував свій авторитет агітуючи жмеринчан голосувати за кандидата від Партії регіонів - головного лікаря центральної районної лікарні Ростислава Боровського.

 

Для жителів Жмеринки не є новиною, що два впливових земляка – Трахтенберг та Жеребнюк вже багато років ділять сфери впливу в місті. Між ними відбуваються гострі конфлікти, які нерідко набувають публічного характеру. Будучи тричі міським головою і користуючись підтримкою «з центру» (ЗМІ пишуть про зв'язок Віктора Жеребнюка з Юлією Новіковою - рідною сестрою керівника Адміністрації Президента Сергія Льовочкіна) Віктор Миколайович тривалий час не залишав жодних шансів Трахтенбергу стати очолити місто. Після призначення Жеребнюка головою Деснянської РДА Києва він хоча й переїхав в столицю, проте вплив у рідній Жмеринці втрачати не хотів. Тим більше, що депутатський десант міськради практично в повному складі - «люди Жеребнюка». Власне, саме депутатський ресурс і допоміг Віктору Миколайовичу «позагортати попелище чужими руками» – ліквідувати законно і демократично обраного жмеринчанами мера Трахтенберга, поставивши на його місце законно, але не демократично обраного депутатами секретаря міськради.

 

Дискваліфікований Трахтенберг намагався поновитись на посаді, але марно - апеляційний суд у задоволенні позову «Про визнання протиправними та скасування рішення суб’єкта владних повноважень, поновлення на посаді та оплату вимушеного прогулу» відхилив. Таким чином функції градоначальника в Жмеринці лягли на плечі секретаря міської ради, члена Партії регіонів Едуарда Крайніка. За його кандидатуру присутні на сесії депутати проголосували одноголосно.

Сьогоднішній очільник Жмеринки, очевидно, цілком влаштовує Віктора Жеребнюка і його партійних босів, тож вносити зміни в існуючий стан речей нардеп просто не має гострої потреби. А це, в свою чергу, повністю пояснює пасивну позицію депутата щодо перевиборів.

 

«Ударівець» Геннадій Ткачукпідтверджує, що ситуація в Жмеринці сьогодні «на руку» владі.

 

- Видно провладну більшість у ВР це взагалі не турбує, а місцеву владу, обласну і районну та, напевно, і місцевих депутатів, все і так влаштовує. Інакше чому жодна з цих ланок місцевого самоврядування не втрутилась і не подала звернення до ВР? – каже Геннадій Віталійович.

 

Втім, потреба Геннадія Ткачука в перевиборах мера Жмеринки теж неоднозначне питання. Нардеп пояснює власну ініціативу не лише відчуттям відповідальності за свій край і професійною старанністю: «це моя робота, а я звик виконувати свою роботу добре від початку і до кінця», а й небайдужістю до виконання Закону і бажанням вирівняти всіх перед ним. Депутат вважає, що сама відсутність міського голови в Жмеринці - це вже «залізобетонна» мотивація для проведення проміжних виборів.

 

- Хочу наголосити, що за той час, як в м. Жмеринка відсутній мер Верховною Радою було проголосовано вже більше сотні проміжних виборів, - розповідає Геннадій Ткачук.

 

Разом з тим, навряд чи Геннадій Ткачук не усвідомлює, що кандидат від об’єднаних опозиційних сил матиме самі реальні шанси на перемогу в Жмеринці, відтак, незважаючи на тамтешні міжусобиці, 30 тисячний районний центр перейде під вплив опозиції, як і під його власний. За словами Геннадія Віталійовича політсила «УДАР» на сьогодні вже має кілька претендентів на крісло мера Жмеринки.

- Звісно, кандидат від нашої політичної сили має підтримувати наші погляди і поділяти наші цілі. Бажано, щоб це був єдиний кандидат від всіх опозиційних сил і, саме про це, коли будуть призначенні позачергові вибори, ми повідомимо Жмеринській громаді, - запевняє нардеп.

 

Почути «з перших уст» пояснення позиції Віктора Жеребнюка на жаль не вдалось. Телефон депутата, як і його помічника, не відповідає. Тому про виконання зобов’язань взятих перед виборцями Жмеринки, принаймні їх законотворчої складової, залишається судити із переліку зареєстрованих нардепом законопроектів. Всього, з моменту набуття повноважень в грудні 2012 року, член депутатської фракції Партії регіонів Віктор Жеребнюк зареєстрував 13 законотворчих ініціатив. Половина з них - про внесення змін до Закону "Про Державний бюджет України на 2013 рік". Крім того, депутат ініціював внесення змін до податкового та бюджетного кодексів. А останній законопроект, зареєстрований Віктором Миколайовичем 18 червня, стосується внесення змін до деяких законів України з питань загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Залишається сподіватись, що нардеп Жеребнюк знайде рівноцінну компенсацію кредиту довіри жителів Жмеринки, адже подібне призначення «кого треба» на виборну посаду повністю нівелює виборче право громади міста і у всій красі демонструє схему взяття під контроль самоврядних інституцій, яку, між іншим, «скреативили» і активно впроваджують в містах Чернівці та Київ.

 

За матеріалами сайту Інформаційна Вінниччина (http://i-vin.info/news/chomu-nardep-tkachuk-khoche-shchob-v-zhmeryntsi-buv-mer-a-nardep-zherebnyuk-ni-1293)

Додаткова інформація

  • Регіон: Україна
  • Галузь: Політика
Прочитано 1783 раз

Новини Киева

Топ новости

Copyright © 2009-2018 . http://taras-ua.info

Професиональное распространение информации в интернете - Orange-SKY - orange-sky.eu

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: centerpr2017@yandex.ru и мы немедленно исправим это недоразумение. Администрация сайта не несёт ответственость за материалы побликуемые у нас на форумах, а также за комментарии читателей. Спасибо.

Эксклюзив на коммерческое размещение материалов (текстов), а также на размещение СЕО материалов на старых проиндексированных линках и комплексное информационное обслуживание PR-агенция "ЦЕНТР PR". Контакты: centerpr2017@yandex.ru