Пошук по сайту

Новини Вінниці

2013-07-30 10:07:37

Донецький гамбіт Коляна Джиги

Нам справді дуже дивно, чому колишній начальник Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю обрав сьогодні своїм помічником скандально-відомого, як його нині називають, «золотого хлопчика» Геннадія Мазура. Останній, як відомо багатьом вінничанам та всім податківцям області, донедавна займав посаду заступника керівника податкової служби у Вінницькій області. Наприкінці лютого цього року Мазур був, що називається, по вуха замішаний у кримінальній справі, яка стосувалася незаконного збуту турецького золота. Цей високопоставлений податківець «кришував» бізнес однієї ювелірної фірми. Наведемо ці дані з Вікіпедії не просто так, а для того, аби стало більш зрозумілим подальше значення написаного.

Отже, Микола ДЖИГА
Освіта – Академія МВС СРСР (1976), правознавець; кандидатська дисертація «Проблеми законності та доцільності при забезпеченні правового статусу обвинуваченого під час розслідування злочинів» (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2002).
Робота: 1991-1995 – заступник начальника Головного управління МВС України в Київській області – начальник слідчого управління. 1995-1998 – начальник Управління МВС України в Кіровоградській області. 1998-2000 –  1-й заступник Міністра внутрішніх справ України – начальник Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю. 2000-2001 – 1-й заступник міністра, 2001-2002 – 1-й заступник Державного секретаря. 2002 & 8211; 1-й заступник Державного секретаря – начальник Головного управління боротьби з організованою злочинністю МВС України. З 2002 – начальник Національного бюро Інтерполу в Україні. 2003  заступник Голови – начальник Слідчого управління податкової міліції Державної податкової адміністрації України. 2004 – ректор Київського юридичного інституту МВС України.
Ми зумисне опустили деякі малозначущі (в даному випадку) віхи біографії Миколи Джиги, як от його навчання в Козятинському ПТУ-3 та роботу столяром Фастівського будівельного управління №145. Зате навмисне робимо наголос на правоохоронній діяльності пана Джиги, так як саме ця робота навдивовижу дисонує з тим, кого наш екс-губернатор, а нині народний депутат бере сьогодні собі у компанію і якими «яскравими типажами» «підсилює» (як йому, мабуть, здається) свою команду.
Нам справді дуже дивно, чому колишній начальник Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю обрав сьогодні своїм помічником скандально-відомого, як його нині називають, «золотого хлопчика» Геннадія Мазура. Останній, як відомо багатьом вінничанам та всім податківцям області, донедавна займав посаду заступника керівника податкової служби у Вінницькій області. Наприкінці лютого цього року Мазур був, що називається, по вуха замішаний у кримінальній справі, яка стосувалася незаконного збуту турецького золота. Цей високопоставлений податківець «кришував» бізнес однієї ювелірної фірми. Було встановлено, що з 2007 по 2012 рік вінницька «пробірна палата» протаврувала фірмі понад тонну турецьких золотих прикрас, перебивши нижчу пробу на вищу. Це справжній рекорд по Вінниччині і навіть лідерство в Україні! Підприємці діяли під «дахом» та прикриттям віп-фіскала Гени Мазура. За попередніми підрахунками, держбюджет недоотримав через цю аферу біля семи мільйонів гривень. Але спеціалісти, які бачили записи у щоденнику пана Мазура, запевняють: масштаби афери більші у рази! Щомісячна виручка по магазинах становила від 2 до 20 мільйонів гривень!
До того ж, усім мешканцям області, хто в цей період купував золоті ювелірні вироби (навіть у великих ювелірних магазинах), варто перевірити куплений виріб у спеціаліста: вони цілком можуть виявитися «турецької» якості& До речі, це стосується не тільки вінничан, а ще й мешканців Івано-Франківська, Одеси, Умані та Львова. Нам «впарили» сережки та ланцюжки низької проби за ціною справжнього золота. Кількість цього металу, що «лежав біля золота», тонна!
Дуже багато інформації працівники СБУ почерпнули в блокноті пана Мазура, названим журналістами «золотим щоденником». Там податківець найретельнішим чином, надзвичайно педантично записував усі витрати і прибутки. І зазначав там не тільки дані з реалізації золота в «підшефних» магазинах, а й навіть вартість отримання наукового звання, суми, які мав отримати зі своїх боржників та особисті витрати своєї дружини!..
Аферу по магічному «перетворенню» низькопробної турецької ювелірки у вітчизняну розкрили працівники спецслужби. На початку березня передали матеріали до Генеральної прокуратури України. Там сьогодні і знаходиться «золотий щоденник» пана Мазура.
Як жартують самі спецслужбісти, тепер головне, аби той щоденник не з’їли миші, бо всяке трапляється&>
Як показують останні події, «есбеушники» області не дарма боялися саме такого розвитку подій. Схоже на те, що «прокурорські» пацюки добряче «погризли» документ. Можливо, вони його вже догризають& Інакше як пояснити, що наш «золотий хлопчик», який дуже довго знаходився на лікарняному (ми розуміємо, для чого), раптом пішов на несподіване підвищення! 5 липня Гена Мазур отримав затвердження наказу про своє призначення на посаду помічника народного депутата Миколи Джиги. Він вже навіть пообіцяв, що буде «виконувати доручення Миколи Васильовича з честю та совістю»&
За інформацією джерел Подолія-beast, «золотий щоденних» прокурорським мишам підсунули за кругленьку суму 2,5 мільйона гривень. А домовлятися із тими пацюками, скориставшись старими зв’язками та керуючись особистим меркантильним інтересом, узявся& сам нардеп Джига! Можна легко здогадатися, що «золотому хлопчикові» дуже не хочеться до буцегарні за статтею 364 – зловживання службовим становищем, адже у нього можуть конфіскувати все нажите непосильною працею!.. Він навіть готовий сильно трусонути калиткою, аби цього не сталося!
Допитливим журналістам пан Мазур вже повідомив, що& сам написав заяву про переведення з податкової служби на іншу роботу. Мовляв, коли почалася реорганізація служби в головне управління Міндоходів, йому в системі місця не знайшлося. Але його не звільнили, а перевели на роботу в апарат Верховної Ради на посаду помічника депутата Джиги; Більше того! Сьогодні пан Мазур,  почувається у повній безпеці!
Сьогодні по кримінальній справі, як і тоді, жодного підозрюваного! – переконує помічник нардепа.  Нічого ніде не доказано. Нічого! Оте, що півроку тягнулося – просто замовний варіант!
Отакі чудеса трапляються із посадовцями, яким світить великий термін за велику махінацію!
Про причину і природу чудесних явищ уїдливі журналюги нещодавно запитали самого нардепа Джигу. До речі, він не просто нардеп. Він ще й заступник голови Комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією!  Тому хто-хто, а він точно знає, як будуються схеми порятунку й «підсушування» сильно підмоченої репутації.
Як виявилося, пан Джига& просто не вірить у винуватість свого потенційного помічника! Тому й бере його на роботу.
 Оскільки у нашій Конституції,  авторитетно заявляє народний депутат,  передбачена презумпція невинуватості і досі немає обвинувального вироку суду, який набув чинності по відношенню до громадянина, то він вважається невинуватим. Мене не цікавить, хто в яких скандалах замішаний. Крім того, приховування доходів від оподаткування мають довести відповідні органи, тобто має бути вердикт. А поки ця людина перед законом чиста. Чи вірю я в його невинуватість? На цей період часу – так.
Чомусь у мене (може, ще в когось?) закрадаються сумніви, що наш «золотий хлопчик» коли-небудь почує обвинувальний вирок суду про свою «нечистоту» перед законом. Можливо, я закінчений цинік?..
Щоправда, деякі джерела Подолія-beast підказують, що може бути й інший варіант розвитку подій. «Золотого хлопчика» добряче «витрясуть», як Буратіно на Полі Чудес у Країні Дурнів, і& таки посадять. Це і буде «турецький гамбіт», тобто така собі шахова диспозиція, коли заради виграшу доводиться здати якогось «пішака». А пан Джига зробить скорботну міну і скаже: «Я ж йому так вірив&». І перетвориться із «даху» для злочинця на жертву шахрая. Таке теж буває.
До речі, керівниця нашого «золотого хлопчика», Ірина Зленко, ні секунди не сумнівається в тому, що її колишній підлеглий – злочинець. Вона стверджує, що «документи свідчать про лобіювання її заступником конкретного приватного бізнесу». Причому, в діях підлеглого пані Зленко вбачає «надзвичайні жадібність і марнославство»!
Тим часом нардеп Микола Джига пояснив журналістам, що йому «потрібен помічник, який реально знає територію і людей, який вміє працювати з людьми». Ну хто б сумнівався, що Гена Мазур «реально знає територію» і дуже ефективно «вміє працювати з людьми»! А ми, платники податків, будемо справно оплачувати його працю, адже помічник Мазур працює на посаді штатного працівника і є куратором Тульчинського і Томашпільського районів.
Я вважаю, що він підготовлений до цієї роботи,  переконаний Микола Васильович.
А ми й не сумніваємось, що «підготовлений»!.. Більше того: своїм «авторитетом» пан Мазур дуже «посприяє» підвищенню авторитету влади і самого нардепа Джиги.
PS. Може, народному депутатові Джизі невідомо, але його помічник не вперше потрапляє у поле зору правоохоронців. Наприклад, із посади в Івано-Франківську він пішов не за власним бажанням: в 2003 році проти нього була порушена кримінальна справа за зловживання службовим положенням та хабар. Тоді його «кришував» заступник голови ДПА України Ігор Кальніченко і Гена Мазур вийшов із води сухеньким. Подейкують, на той час він уже був засновником та співзасновником багатьох фірм, а ще – разом із дружиною – власником кількох «ювелірок».
Сергій АЛЬОХІН

ПиСИ Від Тарасових правдунів Подолійським анонімам:

Что ваша рука делает в моем кармане?
- Ищет спички.
- Могли бы попросить.
- Я постеснялся. )))

Додаткова інформація

  • Регіон: Україна
  • Галузь: Політика
Прочитано 2613 раз

Новини Киева

Топ новости

Copyright © 2009-2020 . http://taras-ua.info

Професиональное распространение информации в интернете - Orange-SKY - orange-sky.eu

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: centerpr2017@yandex.ru и мы немедленно исправим это недоразумение. Администрация сайта не несёт ответственость за материалы побликуемые у нас на форумах, а также за комментарии читателей. Спасибо.

Эксклюзив на коммерческое размещение материалов (текстов), а также на размещение СЕО материалов на старых проиндексированных линках и комплексное информационное обслуживание PR-агенция "ЦЕНТР PR". Контакты: centerpr2017@yandex.ru